Manapság nagyon sokat beszélünk az újrahasznosításról. Személy szerint nagyon fontosnak tartom, hogy ne pazaroljunk, szelektíven gyűjtsünk, és azokat az anyagokat, amik jó állapotban vannak, illetve beindítják fantáziánkat, próbáljuk meg újra felhasználni.
Alkalmanként sok ötletet fogunk olvasóinknak bemutatni – kézenfekvőt és meghökkentőt egyaránt – most kezdjük is meg a sort a fogkrémes tubus adta lehetőségekkel!
Kezdeném azzal, hogy vajon tudjátok-e, mennyi fogkrémet dobunk ki hétről hétre, csak abból adódóan, hogy nem nyomjuk ki teljesen a fogkrémet a tubusból? Akár 10 nappal is meghosszabbíthatjuk a használatot egy kis odafigyeléssel.
A világhálót böngészve rájöttem, mennyi “kinyomási lehetőség” áll már rendelkezésünkre, amelyeken el is csodálkoztam, íme:
1) ezen a szájon át kell húzni a tubust, és így biztosak lehetünk benne, hogy minimális fogkrémet dobunk a kukába:
2) ezek a kis állatfejek is hasonlóan működnek:
3) kapható olyan fogkefe is (de ezt igazán meg tudjuk magunk is oldani), amelyen vékony rés van:
4) a fodrászomnál láttam a következő eszközt, amikor a hajfestéket nyomta ki az edénykébe, de természetesen bármilyen tubusra alkalmazható:
5) ez pedig nagyon jól néz ki, de talán nem annyira praktikus…:
Nohát fentieket leginkább érdekességként mutattam be, de ha nem szeretnénk pénzt költeni, akkor használhatunk kisebb sodrófát, rudat, vagy akár egy ceruzát is a tubus laposra passzírozására.
Véleményem szerint azonban a végső megoldás, ami mindent megold: az olló. Vágjuk bátran szét a tubust, pár napra elegendő fogkrém még biztosan lapul benne! 🙂
Na és most jöjjenek a megígért felhasználási lehetőségek!
1) Apróka, zárható pénztartót készíthetünk belőle, ha jól kimossuk és megfelelően hajtogatjuk a tubust. A részletesebb leírást a képre kattintva érhetitek el.
2) Vastagabb, erősebb anyagának köszönhetően díszítésre használhatjuk, ha formakiszúróval kilyuggatjuk. A kis mintákat felragaszthatjuk képkeretre, dobozra; illetve tűvel vagy kisebb lyukasztóval kilyukasztva flitterként vagy gombként fel is varrható a díszítendő tárgyra.
3) Ékszereket, és kisebb-nagyobb díszeket is készíthetünk a tubusokból:
4) Kedvenceim az alábbi gyöngyök, melyeket készítője nagy türelemmel tekergetett-csavargatott. Ezek részletes leírása a képre kattintva megtekinthető, érdemes mindenkinek megpróbálkozni a tekergetéssel. 🙂 Azonban ez a technika leginkább fémből készült tubusokra alkalmazható, a műanyag nem tartja annyira a formáját.
Szükségünk van pálcikára, melyre felcsavarjuk a háromszög alakúra vágott lapkát; jól fedő akril- vagy zománcfestékre; domborfestékre és/vagy -porra, és az eredmény önmagáért beszél.
5) Hasonló feltekert rudacskák szükségeltetnek a következő karácsonyfa díszekhez is, melyeket hungarocell-gömbökre kell felragasztanunk szépen sorban. Különböző színű tubusok használata esetén nem is kell befestenünk.
6) A végére pedig három extrém felhasználási módot hagytam: egy ruhadarabot, melyet azért őszintén megmondva nemigen hordanék…, egy kiegészítőt, mely igazán egyedi és különleges, de rengeteg türelem és nagyon sok drót kell az elkészítéséhez; illetve egy gyönyörű csillárkompozíciót, melyről nem is gondolnánk, hogy fogkrémes tubusokból készült!
Ha kedvet kaptatok az alkotáshoz, hajrá, vágjatok bele!
Az elkészült tárgyakról várjuk a fényképeket!
szeszter
Hi and thanks for sharing my work
Hi, Alison, my favourite was that toothpaste tube hat, it is amazing!
I hope you understand the post, if not, I have to tell you at least the translation of the image-title: “Masterpiece”!
The junk-jewellery is also a nice job!
Thanks: Eszter