Néhány nap múlva Valentin nap. Ez is azon ünnepek közé tartozik, melynek elfogadásáról igencsak megoszlanak a vélemények. Viszont az örök kreatívkodóknak, mint Nekem is, egy remek alkalom az alkotáshoz.
Lássuk, miket tudunk belőle kihozni!
Elsőként egy mohaszívet fogunk elkészíteni, mellyel egy kis természetet csempészünk lakásunkba!
Hozzávalók:
- 1 db szív forma, kartonból kivágva
- 1 db betű (párunk keresztnevének kezdőbetűje) vastagabb papírból kivágva
- moha
- borostyán
- pirosra festett cirok
- szalag
- aranyszínű drót
- papírok
Segédeszközök:
- ragasztópisztoly
- hobbiragasztó
- olló
Elsőként a cirokról lemorzsolunk annyi magot, amennyi elegendő lesz a kezdőbetűnk kartonjának befedéséhez. Itt a ragasztást végezhetjük ragasztópisztollyal, vagy hobbiragasztóval. Mivel kis magokról van szó, ajánlatos inkább a hobbiragasztót használni az égési sérülések elkerülése végett.
Következő lépésként a kartonszívet fogjuk bevonni mohával, de előtte kibéleljük, hogy domború legyen. Én iratmegsemmisítőből származó papírcsíkokat használok erre, de alkalmas lehet erre tépett papírfecnik, széna, kis rongydarabok stb. Ráteszem azt a mennyiséget a kartonra, amennyire “kövérnek” szeretném a szívet.
Most már jöhet a moha, melyet vékony aranydróttal rátekerünk a kartonra, vigyázva arra, hogy ne látszódjon ki sehol a papír.
A karton moházásánál két választásunk van, attól függően, hogy hová szánjuk a mohaszívet. Ha térbe szeretnénk belógatni, ahol a hátoldala is látszik, akkor azt is kitömjük, és mohával borítjuk. Amennyiben falra, ajtóra szánjuk a díszt, elegendő csak az elejét borítanunk mohával.
A kötözőszalagot rögzítjük a szívhez úgy, hogy átszúrjuk a kartont, és átdugjuk rajta a szalagot. Ezt a műveletet szerencsésebb a moházás előtt elvégezni.
Utolsó lépésként a díszítés következik. Felragasztjuk a kezdőbetűt a szív jobb oldalára, majd beletűzzük a borostyánt a mohába. Ezzel elkészültünk a Valentin napi természetes mohaszívvel!
Jó munkát hozzá!
Betti